Gazze’nin kurtuluşu

YAHUDİLEŞME TEMAYÜLÜNDEN zihnen kalben arınmadıkça konuşmalarımız tesir göstermeyecek, tepkilerimiz hedefini varmayacak; kuru slogan, avuç içi dokunuşlarla bir şeyler yaptım sanacak kendimizi avutacağız. Beğensek de beğenmesek de fotoğraf ortada; hamaset veya hamakatla bakmak gerçekliği değiştirmiyor, var olanı başka göstermiyor!

Nefsimiz mağlup etmedikçe galip gelemeyiz!

Kalpte hem dünya sevgisi (nefsaniyet manasında) hem marifetullah bir arada bulunmaz muhabetullah hiç değil. Birinin azaldığında diğeri çoğalır; dünya küçüldüğünde ukba büyür; hadiselere esma talimiyle bakılır.

Gadap duygusu öfke ile değil “şecaatle” hareket eder, akıl kuvvesi hikmetle pencerelerden seyreder.

Şimdi Gazze dersi, Kudüs talimi!

Ne diyordu Üstad; “Herkes âlem-i asgarında cihad-ı ekberle mükelleftir” Bu cihaddan zaferle çıkan, çıkanlar dış dünyada da muzaffer olur.

Talut Calut’a karşı zaferini o sudan içmeyen azlarla kazandı, keza Selahaddin Eyyubi Kudüs’ü fethederken çoklukla fethetmedi, Tarık Bin Ziyad suyun ötesine ardına bakmadan yürüdü ve 800 yıl boyunca Endülüs var oldu.

Çoklukla ve kokuşmuşlukla Endülüs gitti, Gazze azlarla direniyor Kudüs teslim olmayız diyen azlarla ayakta. Ayak bağı çokluk konuşuyor, demeç veriyor atraksiyon yapıyor; Gazze ağlıyor!

Masumiyet gücü, adanmışlık ruhu yeniden içlerimizde dirilmeyi bekliyor, dirilmedikçe bahar gelmeyecek, dünya sulh dönmeyecek.

Sanal mücahitlik saman güçle çoğu kez onların oyununa geliyor, tetkik edilmemiş ve tahkik edilmemiş bilgileri yayıyor, zihinleri ve kalpleri yanlışa sevk ediyor, meşgul ediyoruz!

Bu WhatsApp grupları kuranlar, paylaşımda bulanlar daha dikkatli olmalı; asıl olan kitabidir, ona yöneltmektir, böyle bir hızlı iletişim aracı zaruret derecesinde haberleşme ve önemli durumlarda kullanılmalı. Onları okumak ve cevaplamakla geçen zaman; derler ya “attığın taşa değdi mi?” kabilinden

Teknoloji nimeti iyi kullanılmadığında farkında olmadan “Yahudileşme temayülüne” girer, Yahudi mallarına boykot der markaları paylaşır bir taraftan da kullanırız.

Düşman uzakta ve dışarıda değil, içerde ve derinde! Hikmet kuvvesi, Şecaat kuvvesi, İffet kuvvesi yakalanır ve o yolda yürünürse; engeller olsa da kolay aşılır, zor geçitlerden çabuk geçilir; Gazze kurtulur, Kudüs hür olur vesselam.

  23.10.2023

© 2021 karakalem.net, Hüseyin Eren© 2000-2021 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut