Soru ve sorunumuz var mı?

İÇİNİZDEN BİR soru geçtiğinde, bir kavramı doğru öğrenmek istediğinizde veya size bir soru sorulduğunda; hızlı doğru ikna edici, aklı ve kalbi doyurucu cevaba erişmek bu teknoloji çağında mümkün. Aslında bir nevi keramet bu!

Mucize ve kerametler teknoloji olarak bir şekilde gerçekleşiyor. Keramet mucizeden inikas ediyor desek yanlış olmaz kanaatindeyim; teknoloji de bunun devamı. Görüntülü konuşmak tayy-i mekan değil mi?

Konumuza dönersek “Alim” hüviyetini taşıyan, o bizim içimizi bilmese de içimizden geçenleri rahatlıkla ve istediğimiz zaman sorabileceğimiz bir uygulama sanal alemde var;

“Sorularla İslamiyet”

Erişmek de çok kolay ve bedava; uygulamayı cep telefonunuza indiriyor, soruyu rahatlıkla soruyor her konuyu uzmanından delilli mukni cevabı alıyorsunuz.

Ashap Rehber-i Ekmel Resul-ü Ekrem'e (a.s.m) soru soruyorlardı ve sohbet ediyorlardı. Sonrasında bu Peygamber varisleri etrafında kümelenmekle devam etti şimdi sanal alemle yeni bir ivme kazandı.

Her ne kadar canlı sohbetin yerine tutmasa da yine de büyük bir boşluğu doldurduğu muhakkak. Hem sanallık yaşanan bir gerçeklik; kitleler oradan yönlendiriliyor maalesef çoğunluk itibariyle ifsat ve yanıltma yönünde kullanılıyor.

Adeta Firavunun sihri gibi!

Firavunun olduğu yerde Musa da vardır ve bir gün umulmadık bir demde hakikat; sihirleri yutar, Firavun ve ordusu boğulur gider.

Musa yolunda sebat ve metanetle olmak, bir şeyler yapma azmi ve gayreti içinde olmak...

Zafer Allah'ındır.

“Sorularla İslamiyet” ve benzeri çalışmalar takdire şayan, tebrike layıktır. Sayıları ziyadeleşsin inşaallah.

Bu bağlamda “Risale Haber” de önemli bir hizmet ettiği muhakkak. Gelişerek hizmetin devamı duasıyla...

Birileri yapıyor ne güzel demek yetmez; bir şekilde bu çalışmalara destek vermek gerekli.

Maddi ve manevi!

Ne yapabilirim sızısını içinde hissedenlere yollar açılır. O hüzün ve sızı yoksa oturduğu yerden laf üretmekten başka bir şey yapılmış olmaz.

Evet bir sorumuz ve sorunumuz var mı?

  24.08.2022

© 2021 karakalem.net, Hüseyin Eren© 2000-2021 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut